تبلیغات
" جــنـــگ قـــلــــم جــنـــگ قـــلــــم - تعریف اسلام از نحوه رابطه دختر و پسر/ برخی از حکمت‌های حرمت روابط

            
                                        
قالب وبلاگ
قالب وبلاگ
نشانه ی ما


صفحات جانبی
هم رزمان جنگ قلم
حمایت می کنیمــ...
 

جهت دریافت برنامه های رادیو افسران کلیک کنید

تعریف اسلام از نحوه رابطه دختر و پسر/ برخی از حکمت‌های حرمت روابط

از اکثر پسرانی که برای حرمت روابط با جنس مخالف دلیل می‌‌خواهند، می‌پرسم اگر پسری الان به تو بگوید خواهرت را راضی کردم با من دوست شود، اجازه می‌دهی؟ با عصبانیت می‌گوید: دهانش را خرد می‌کنم. بعد می‌گویم: آفرین، جوابت را خودت دادی!

خبرگزاری فارس: تعریف اسلام از نحوه رابطه دختر و پسر/ برخی از حکمت‌های حرمت روابط


به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، یکی از آسیب‌هایی که مدت‌های طولانی است جامعه ما را درگیر کرده است، بحث دوستی‌های قبل از ازدواج یا به عبارتی دیگر دوست پسری و دختری است که میان نوجوانان دبیرستانی و جوانان دانشجویی دیده می‌شود، اینکه چرا این موضوع در جامعه قبح خود را از دست داده است، بحث‌های تفصیلی را می‌طلبد، حجت‌الاسلام ابوالفضل جعفری‌پور مسئول پاسخگویی مرکز تخصصی نماز در سلسله گفت‌وگو‌هایی به ریشه‌یابی این آسیب و راهکارهای درمان آن پرداخته است که بخش نخست آن در ادامه می‌آید:

* پدران و مادران در روز رستاخیز از شما چه می‌پرسند؟!

پدران و مادران گرامی بیاییم با پذیرش واقعیت‌های موجود در جامعه تصمیم بگیریم و با دید واقع بینانه نه مثبت‌گرا و نه منفی‌گرا به تحلیل مسائل موجود بپردازیم، با بستن چشم بر روی واقعیت‌ها کار حل نمی‌شود، پس اگر می‌دانم دخترم یا پسرم با یک نامحرم ارتباط دارد. دوستانه خواسته‌های او را بشنوم و درک کنم، بلوغ زودرس در اثر خوراک، رسانه، وسعت ارتباط با نامحرم یک امر بدیهی است، پس الان که دختر یا پسر من به ازدواج نیاز دارد، جهت جلوگیری از به گناه افتادن او بر من واجب است همانند خوراک، پوشاک و... به فکر تأمین نیازهای عاطفی او باشیم.

*اختیار و قدرتی که خداوند به دختران و پسران داده است

-در جوانی پاک بودن شیوه پیغمبری است/و نه هر گبری به پیری می‌شود پرهیزکار

-لذت ازدواج زمانی است که قبل از آن پاکی را حفظ کرده باشید.

-از تجارب دیگران استفاده کنید، بندگی خداوند در جوانی ارزشمند است نه بعد از یک عمر گناه

-خداوندی که شهوت را به انسان بخشیده است، قدرت کنترل آن را نیز به انسان داده است، اینکه بعضی تا آخر عمر خود مجرد بوده‌اند و گناه نکرده‌اند دلیل بر چنین قدرتی در درون انسان است.

-تا زمانی که چشم، گوش، زبان، دست، پا و... خود را از چیزهایی که شهوت ما را تحریک می‌کند جدا نکنیم، نباید انتظار عفت داشته باشیم، وقتی چشم ببیند دل می‌خواهد، پس نبینیم تا نخواهیم!

*تعریف اسلام درباره رابطه دختر و پسر چیست؟

تعریف اسلام از رابطه دختر و پسر، رابطه اجتماعی سالم و رشد یافته است، رابطه‌ای فارغ از احساسات و تمایلات عاشقانه و جنسی، بلکه فقط به عنوان دو انسان عاقل و بالغ که در زندگی اجتماعی مجبور به ارتباط سالم و اخلاقی با محترم شمردن اصول، عقاید دینی، مذهبی و اخلاقی مورد قبول جامعه خودشان هستند.

*به چه علت رابطه دختر و پسر اشکال دارد؟

1-شهوت نعمت الهی است که در درون هر کسی وجود دارد و همین شهوت است که انسان را به سمت دوستی و میل به جنس مخالف -چه حلال و چه حرام- می‌کشاند، بنابراین حرف از رابطه بدون مسایل شهوانی افسانه‌ای بیش نیست!

2 - تاریخ نشان داده است که اکثراً در ابتدا به صورت کلیشه‌ای این جمله را تکرار می‌کنند (رابطه بدون شهوت)، ولی همان افراد بعد از مدت کوتاهی دست به روابط عمیق جنسی با جنس مخالف می‌زنند!

3- آن کسی که در این رابطه متحمل ضرر فراوان روحی و جسمی می‌شود دختر است نه پسر، پس از آنجایی که خالق دختر را کامل می‌شناسد، برای جلوگیری از آسیب رسیدن به او این رابطه را حرام کرده است؛ چون انسانی لطیف و احساسی است و زود تحت تأثیر ابراز علاقه قرار می‌گیرد.

*برخی از حکمت‌های حرمت روابط

-حفظ غیرت

از اکثر پسرانی که این سؤال را می‌پرسند، سؤال می‌کنم اگر پسری الان به تو بگوید: خواهرت را راضی کردم با من دوست شود، اجازه می‌دهی؟ با عصبانیت می‌گوید: دهانش را خرد می‌کنم، می‌گویم: آفرین! جوابت را خودت دادی، پس اولین دلیل حفظ غیرت و وجود مردانگی در جامعه است.

-حفظ حریم خانواده

اگر قرار باشد هر دختری با هر پسری دوست شود یا بر عکس که دیگر چیزی به نام خانواده وجود نخواهد داشت و یک جامعه هوس‌باز شکل خواهد گرفت، یک زن هم زمان با ده مرد دوست است و یک مرد هم زمان با ده زن دیگر!

-حفظ حلال‌زادگی

اگر روابط حلال نباشد که دیگر فرزند حلال‌زاده در جامعه اسلامی معنا نمی‌دهد، چون هیچ تضمینی نیست که این زن که ازدواج کرده خود را در معرض مرد نامحرم قرار ندهد.

-حفظ حیا و عفت

اگر دوستی بدون محرمیت شرعی واقع شد که دیگر واژه حیا و عفت برای زن تبدیل به یک افسانه می‌شود و دیگر حریمی برای زن و مرد در جامعه باقی نمی‌ماند.

-جلوگیری از تبعیض و ظلم

وقتی رابطه شرعی است، برای زن مهریه قرار داده می‌شود، دفترخانه نامش را در شناسنامه ثبت می‌کند، انسان متعهد به زندگی و تلاش برای نفقه همسر خود می‌شود، انسان فرزند را از خود می‌داند، ولی اگر شرع و قانون کنار رفت، زن مورد تجاوز بدون مهریه قرار می گیرد، از هیچ دادگاهی حق درخواست مهریه ندارد، هیچ نفقه‌ای به او تعلق نمی‌گیرد، فرزندی که از زنا به دنیا می‌آورد وبال گردنش می‌شود.  

-حفظ آبرو

چه بسیار دخترانی که مورد تجاوز جنسی دوست خود قرار گرفتند و برای حفظ آبروی خویش شکایت نکردند و چون دیگر دختر نیستند ازدواج نمی‌کنند، چه بسیاری از آن‌ها که از زنا باردار شدند و به سبب شکست روحی و افسردگی شدید دست به خودکشی زدند.

.: Weblog Themes By Salehon.ir :.
درباره ما


پــیــر مــا گـفــت کـه جــــــنــــگ اســـت ...
قــــــــــــــلــــــــــــــــــم بــرداریـــد...
.
.
.
ای كــه مـرا خــوانـده ای
راه نـشـانــــم بـــده
.
.
.


منـتـظران بدانـنــد


اگه قرار است با آمدن آفـتـــاب بیدار شویم


نمـازمان قضـــاست...
.
.
.
خنـــک آن قمــار بازی که بباخــت هر چـه بـودش
بنــمانـد هـیـچـــش الا هــوس قـمـــار دیـگـر
.
.
.
ندهــد فرصــت گفتـــــار به محتـاج کریـــــــم
گوش این طائفه آواز گدا نشنیدست
.
.
.
مادر دو بخش دارد: «ما» و «در» ، و ما هر چه می کشیم از بخش دوم است…
.
.
.
صد واقعه چون دوم خرداد بسازید...ما چون 9دی منتظر حکم جهادیم
.
.
.
لا یــمـکــن الـفــــــرار مـــــن ...
" عــــــشـــق الــحـــســیــــــــن (ع) "
.
.
.
ﻭ ﺧــﺪﺍ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﯾﮏ ﻋﻤﺮ ﻧﺒﯿﻨﺪ ﯾﻌﻘــﻮﺏ
ﺷﻬــﺮ ﺑﯽ ﯾـــﺎﺭ ﻣﮕــﺮ ﺍﺭﺯﺵ ﺩﯾﺪﻥ ﺩﺍﺭﺩ ؟
.
.
.
"دانشجو مؤذن جامعه است، اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود."
شهید بهشتی
.
.
.
حسین(علیه السلام) را هم اگر نمیشناسی
بشتاب!
که او تو را میشناسد ...ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ


یـا علــی مـــدد


مدیر وبلاگ : صلصال

طراح قالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
******************************* *******************************